Update: Drumul Mingii

Postat la 18:58 | Scris de Daniela

Revin cu un update la articolul precedent Drumul Mingii pentru a va prezenta pas cu pas localitatile prin care vor trece participantii si vedetele propuse pentru aceasta campanie.

Va avertizez de la inceput ca sunt foarte multe localitati, intrucat sugerez sa folositi (ctrl+f) pentru a gasii mai usor localitatea sau orasul dvs. (Un mic ajutor, va pun la dispozitie diacritice precum: ă, î, ş, ţ, â) pentru a va usura cautarea.

Plecarea: ora 20:00, din Timişoara
Ruta: Moşniţa Nouă, Albina, Cheveresu Mare, Bacova, Buziaş, Sinersig (79 de km, aproximativ 11 ore)
Sosirea: ora 7:00, în Lugoj

32 locuri 183 înscriși
nu te mai poți înscrie la acest tronson

Plecarea: ora 8:00, din Lugoj
Ruta: Oloşag, Ştiuca, Zgribesti, Zorlenţu Mare, Brebu, Soceni (110 de km, aproximativ 15 ore)
Sosirea: ora 23:00, în Reşiţa

44 locuri 109 înscriși
nu te mai poți înscrie la acest tronson

Plecarea: ora 11:00, din Reşiţa
Ruta: Lupac, Vodnic, Caraşova (50 de km, aproximativ 7 ore)
Sosirea: ora 18:00, în Anina

20 locuri 30 înscriși
mai sunt 6 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Anina
Ruta: Steierdorf, Manila, Oraviţa, Ciuchici, Sasca Montană, Cărbunari, Moldoviţa, (77 de km, aproximativ 10 ore)
Sosirea: ora 19:00, în Moldova Nouă

31 locuri 12 înscriși
mai sunt 7 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Moldova Nouă
Ruta: Moldoviţa, Cărbunari, Stăncilova, Reşiţa Mică, Prilipeţ, Prigor, Borlovenii Mari, Petnic, Mehadia, Băile Herculane, Cracu Mare, Obârşia Cloşani, Bratilovu (85 de km, aproximativ 11 ore)
Sosirea: ora 18:00, în Baia de Aramă

28 locuri 14 înscriși
mai sunt 8 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Baia de Aramă
Ruta: Negoieşti, Iormăneşti, Olteanu, Motru, Dealul Pomilor, Tehomir, Siacu, Bălăceşti, Borăscu, (85 de km, aproximativ 11 ore)
Sosirea: ora 20:00, în Strehaia

34 locuri 14 înscriși
mai sunt 9 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Strehaia
Ruta: Slătinicu Mare, Blidaru, Plopi, Dumbrava de Jos, Piria, Salcia, Mihăiţă (90 de km, aproximativ 12 ore)
Sosirea: ora 20:00, în Craiova

36 locuri 38 înscriși
mai sunt 3 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 10:00, din Craiova
Ruta: Robăneştii de Sus, Bojoiu, Beneşti, Viişoara, Urieteni, Teslui, Bondrea, (60 de km, aproximativ 8 ore)
Sosirea: ora 18:00, în Caracal

24 locuri 75 înscriși
mai sunt 6 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Caracal
Ruta: Fărcaşu de Jos, Drăgăneşti Olt, Mărunţei, Bălăneşti, Coteana, Brebeni, (51 de km, aproximativ 7 ore)
Sosirea: ora 16:00, în Slatina

21 locuri 32 înscriși
mai sunt 7 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Slatina
Ruta: Brebeni, Şerbăneşti, Buta, Văleni, Seaca, Mihăeşti, Ionaşcu, Balta Sărată (80 de km, aproximativ 11 ore)
Sosirea: ora 20:00, în Roşiori de Vede

32 locuri 17 înscriși
mai sunt 8 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Roşiori de Vede
Ruta: Drăgăneşti de Vede, Rădoieşti, Vârtoapele, Gărăgău, Talpa, Bâscoveni, Cosmeşti, Blejeşti (80 de km, aproximativ 11 ore)
Sosirea: ora 20:00, în Videle

32 locuri 18 înscriși
mai sunt 9 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Videle
Ruta: Sericu, Ciuperceni, Poeni, Brăteşti, Ştefan cel Mare, Nigrişoara, Mozăceni, Bârlogu, Şerbăneşti (84 de km, aproximativ 11 ore)
Sosirea: ora 20:00, în Costeşti

34 locuri 25 înscriși
mai sunt 10 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 10:00, din Costeşti
Ruta: Teleşti, Pârvu Roşu, Bradu, Geamăna (25 de km, aproximativ 3 ore)
Sosirea: ora 14:00, în Piteşti

10 locuri 41 înscriși
mai sunt 11 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Piteşti
Ruta: Ciocăneşti, Udeni, Coşeri, Cateasa, Tigveni, Voia, Valea Mare, Butoiu de Jos, Dragomireşti, Priseaca (86 de km, aproximativ 12 ore)
Sosirea: ora 21:00, în Târgovişte

35 locuri 98 înscriși
mai sunt 13 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Târgovişte
Ruta: Răzvad, Nisipurile, Moreni, Diţeşti, Cătina, Floreşti Prahova, (45 de km, aproximativ 6 ore)
Sosirea: ora 15:00, în Băicoi

18 locuri 67 înscriși
mai sunt 14 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Băicoi
Ruta: Plopeni Zamfira, Bălţeşti, Popeşti, Buzota, Apostolache, Tisa, Sângeru, Mireşu Mic, Glod, Tisău, Verneşti, (96 de km, aproximativ 13 ore)
Sosirea: ora 22:00, în Buzău

39 locuri 52 înscriși
mai sunt 15 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Buzău
Ruta: Mărăcineni, Săpoca, Fulga, Beceni, Dogari, Câmpulungeanca, Murgeşti, Grebănu, Plevna, (78 de km, aproximativ 11 ore)
Sosirea: ora 20:00, în Râmnicu Sărat

32 locuri 47 înscriși
mai sunt 16 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Râmnicu Sărat
Ruta: Fotin, Puieşti Ciorăşti, Stupina, Tătaru, Măicăneşti Olăneasa, Corbu Nou, Măxineni, Latinu, Muchea, Pietroiu (83 de km, aproximativ 11 ore)
Sosirea: ora 20:00, în Brăila

34 locuri 36 înscriși
mai sunt 17 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 8:00, din Brăila
Ruta: Galaţi, Brăila (22 de km, aproximativ 3 ore)
Sosirea: ora 11:00, în Galaţi

9 locuri 80 înscriși
mai sunt 18 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Galaţi
Ruta: Smârdan, Slobozia Conachi, Pechea, Costache Negri, Cudalbi, Matca, (83 de km, aproximativ 11 ore)
Sosirea: ora 22:00, în Tecuci

34 locuri 48 înscriși
mai sunt 19 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 11:00, din Tecuci
Ruta: Matca, Valea Mărului, Corni, Vârlezi (50 de km, aproximativ 7 ore)
Sosirea: ora 18:00, în Târgu Bujor

20 locuri 17 înscriși
mai sunt 20 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Târgu Bujor
Ruta: Moscu, Băneasa, Bereşti, Lupeşti, Popeni (80 de km, aproximativ 11 ore)
Sosirea: ora 22:00, în Bârlad

32 locuri 17 înscriși
mai sunt 21 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Bârlad
Ruta: Pogana, Puieşti, Mărăşeşti, Băbuţa, Plopana, Fundu Tutovei, Odobeşti, Secuieni, Traian, Dospineşti (56 de km, aproximativ 8 ore)
Sosirea: ora 17:00, în Bacău

23 locuri 30 înscriși
mai sunt 22 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Bacău
Ruta: Săucesti, Traian, Plăjeşti, Drăgeşti, Rocna, Icuşeşti, Recea, Muncelu, Ion Creangă, Cotu Vameş (70 de km, aproximativ 9 ore)
Sosirea: ora 18:00, în Roman

28 locuri 64 înscriși
mai sunt 23 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Roman
Ruta: Trifeşti, Climeşti, Mărgineni, Izvoare (65 de km, aproximativ 9 ore)
Sosirea: ora 18:00, în Piatra Neamţ

26 locuri 48 înscriși
mai sunt 24 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Piatra Neamţ
Ruta: Dobreni, Căciuleşti, Ştefan cel Mare, Vad, Valea Mare, Borţeni, Davideni, Ingăreşti, Dumbrava, (75 de km, aproximativ 10 ore)
Sosirea: ora 19:00, în Târgu Neamţ

30 locuri 37 înscriși
mai sunt 27 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Târgu Neamţ
Ruta: Săcăluşeşti, Valea Seacă, Magazia, Motocul Bălan, Hangu, Chiriţeni, Poiana Largului, Călugăreni, Bistricioara, Bradu, Capu Corbului (80 de km, aproximativ 11 ore)
Sosirea: ora 21:00, în Borsec

32 locuri 15 înscriși
mai sunt 28 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 7:00, din Borsec
Ruta: Topliţa, Martonca, Lapuşna, Gurghiu (120 de km, aproximativ 17 ore)
Sosirea: ora 00:00, în Reghin

48 locuri 23 înscriși
mai sunt 29 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Reghin
Ruta: Monor, Măgurele, Domneşti, Viişoara (73 de km, aproximativ 13 ore)
Sosirea: ora 22:00, în Bistriţa

30 locuri 28 înscriși
mai sunt 30 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Bistriţa
Ruta: Şieu, Batoş, Reghin, Eremitu (73 de km, aproximativ 10 ore)
Sosirea: ora 19:00, în Sovata

30 locuri 30 înscriși
mai sunt 32 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Sovata
Ruta: Ghindari, Sângeorgiu de Pădure, Atid, Goagiu (70 de km, aproximativ 9 ore)
Sosirea: ora 18:00, în Cristuru Secuiesc

28 locuri 11 înscriși
mai sunt 33 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Cristuru Secuiesc
Ruta: Tăureni, Mărtiniş, Sânpeul, Satu Nou (70 de km, aproximativ 9 ore)
Sosirea: ora 18:00, în Baraolt

28 locuri 5 înscriși
mai sunt 34 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 9:00, din Baraolt
Ruta: Căpeni, Micloşoara, Valea Crişului, Arcuş (50 de km, aproximativ 7 ore)
Sosirea: ora 18:00, în Sfântu Gheorghe

20 locuri 24 înscriși
mai sunt 35 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Plecarea: ora 8:00, din Sfântu Gheorghe
Ruta: Sâncraiu, Illieni, Dobolii de Jos, Hărman (35 de km, aproximativ 5 ore)
Sosirea: ora 18:00, în Braşov

14 locuri 102 înscriși
mai sunt 36 zile de înscriere (Vreau sa alerg)

Share Button

1Pingbacks & Trackbacks on Update: Drumul Mingii


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'comment_style' not found or invalid function name in /home/danielac/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 174

Lasa un comentariu